• Понеделник 14/05/2018
  • Вторник 15/05/2018
  • Сряда 16/05/2018
  • Четвъртък 17/05/2018
  • Петък 18/05/2018
  • Събота 19/05/2018
  • Неделя 20/05/2018
9.30 часа

Ритуал за издигане на знамената и награждаване на победителите в конкурса за фоторазказ „Тъговище днЕС“

10.00 часа

Тържествено заседание на Общински съвет - Търговище

Място: зала „Христо Самсаров“ в Община Търговище

11.00 часа

- Дефиле на мажоретен състав „Търговище“ към ЦМДИ и Духов оркестър към Община Търговище

от пл. „Свобода“ до Художествена галерия „Н. Маринов“

11.30 часа

Откриване на 241-я Традиционен пролетен панаир - Търговище

12.00 часа

Концерт на ПФА „Мизия“ към Община Търговище

Място: естрада „Борово око“

14 -15.00 ч

Фестивал „С дъх на хляб и мед“

демонстрации и дегустация на традиционни местни хлебни изделия, мед и пчелни продукти Място: пред Художествена галерия „Н. Маринов“

16-18.30 часа

Детски работилници в Алеята на занаятите

19.00 часа

„Честит празник, Търговище“

онцерт с участието на Валя Балканска, Петър Янев, родопска гайдарска група, ПФА „Мизия“ и дует „Ритон“ Място: естрада „Борово око“

16 - 18.30 часа

Детски работилници в Алеята на занаятите

17–18.30 часа

Фестивал „С дъх на хляб и мед“

Място: пред Художествена галерия „Н. Маринов“

17.30 часа

„От първа ръка търговци /Стари търговски фамилии от Търговище/“

откриване на изложба на РИМ – Търговище Място: Славейковото училище

18.00 часа

„Стари мерки, теглилки и монети в България през VII – XX век“

представяне на новото и допълнено издание на книгата от доц. д-р Христо Харитонов, Място: Славейковото училище

19.00 часа

„Не остарявай, Любов“

– концерт на Кристина и Михаил Белчеви Място: естрада „Борово око“

20.00 часа

„С музиката и песните на българското кино“

концерт на Плевенската филхармония с диригент Левон Манукян и специалното участие на Маргарита Хранова и Орлин Горанов Място: естрада „Борово око“

16–18.30 часа

Детски работилници в Алеята на занаятите

17-18.30 часа

Фестивал „С дъх на хляб и мед“

Място: пред Художествена галерия „Н. Маринов“

18.00 часа

Концерт на Духовия оркестър към Община Търговище

Място: пред Художествена галерия „Н. Маринов“

19.00 часа

„Добрите съседи“

сборен концерт с участието на „New voices”- Търговище, „Капански ансамбъл“ – Разград“, МТФ „Мизия“ – Търговище, Театрално-танцова формация „Пулс“ - Разград Място: естрада „Борово око“

9.00 часа

Фестивал на старата градска песен „Люлeкa ми замириса“

16-18.30 часа

Детски работилници в Алеята на занаятите

18.30 часа

Музика срещу дрога

младежки хепънинг на Общинския съвет по наркотични вещества с участието на „DonChief & The 25th Frame“, Танцова формация „Емоушън“ – Шумен, Спенс и „Rap and Roll band Място: естрада „Борово око“

10-19.00 часа

Алея на занаятите

17.30 часа

Детско шоу на издателство „Театър ПАН“

инициатива на РБ „П. Стъпов“ – Търговище Място: детската площадка пред Художествена галерия „Н. Маринов“

19.00 часа

„Да летим над града“

рок-вечер със Станислав Сланев - Стенли, Димитър Ковачев – Фънки (ех „Черно фередже“, „Ера“), Иво Чалъков (ех “Gravity Co”, „Тангра“) и Стефан Попов (ех “Gravity Co”, „Тангра“) Място: естрада „Борово око“

10.00 часа

Киноложка изложба.

10-19.00 часа

Алея на занаятите

10.30 часа

Детско шоу на издателство „Театър ПАН“

инициатива на РБ „П. Стъпов“ – Търговище Място: детската площадка пред Художествена галерия „Н. Маринов“

13.00 ч.

Концерт на „Шарено герданче“

Място: естрада „Борово око“

18-01.00 часа

Европейска нощ на музеите – 2018

Място: РИМ - Търговище

18.00 часа

„Заедно да разкажем приказка за България“

емонстрация на бойни техники, исторически оръжия и умения от бита на старите българи – гостува Сдружение за военно-патриотично възпитание на младежта – гр. Русе Място: пред Славейковото училище

19.00 часа

„Панаирната събота вечер“

концерт за закриване на 241-я Традиционен пролетен панаир с участието на Дара и Тони Дачева

10.00 часа

Обявяване „Бебе на Панаира 2018“

11.00 часа

„Хоро за хората“

инициатива на Танцова школа „Рождество Христово“ Място: естрада „Борово око“